Konto premium / Złoto / Czołgi premium / Złote monety

Konto premium / Złoto


Tak jak wspomniałem na końcu tego artykułu, firma musi z czegoś utrzymywać serwery, tym bardziej przy takim ruchu (no i zarabiać ;-D), a więc World of Tanks bazuje na modelu płatności free-to-play (F2P). Dla zielonych - jest do rodzaj płatności, który nie wymaga od nas kupowania gry czy też płacenia ciągłego abonamentu, ale umożliwia nam kupowanie wszelakich dodatków do gier, które mają na celu uprzyjemnić nam życie ;-) Jeśli chodzi o WoT, piszę o nich w skrócie poniżej.

Innymi słowy, gra jest w pełni DARMOWA, kto chce, może siedzieć przed kompem, nawalać pancernymi krowami przez 24 godziny na dobę i dzięki swojej wytrwałości i coraz większych umiejętności zdobywać kolejne czołgi, ulepszenia itp. zupełnie nic nie płacąc, ale jeśli komuś nie chcę się zbytnio trudzić i woli przyspieszyć swoje działania w grze, może wówczas zainwestować trochę swojej gotówki w drugą walutę w grze jaką jest złoto.

Tak więc, złote monety uzyskujemy jedynie za prawdziwe pieniądze. Czasem też możemy je zdobyć dzięki różnym konkursom i promocjom organizowanym przez firmę czy też poprzez zakup pudełkowej wersji gry itp. Warto zatem mieć oczy szeroko otwarte i śledzić na bieżąco newsy z gry.

Jeśli dysponujesz złotem, masz wówczas kilka możliwości, poniżej pokrótce opowiem o jednych z najbardziej cenionych. Najpopularniejszą opcją wśród graczy jest zakup konta premium. Otrzymujesz dzięki niemu aż o 50% więcej kredytów oraz doświadczenia w bitwie. Pozwala Ci to między innymi na zdecydowanie szybsze odblokowywanie kolejnych pojazdów.

Co więcej, posiadacze konta premium mają możliwość tworzenia 3 osobowych plutonów i to co najistotniejsze - mają dostęp do rozmów głosowych. Nie trudno się więc domyśleć, jak taka opcja pomaga w trakcie bitwy.

Warto również nadmienić, że konto te można uzyskać na różne okresy czasu, np. na tylko jeden dzień, tydzień, miesiąc czy nawet cały rok.

Oprócz tego, za złoto możemy również kupować czołgi premium, których NIGDZIE indziej nie znajdziemy (!). Nie są one jakoś super niepokonane itp., aczkolwiek są niezwykle opłacalne, czyli mogą przynosić nam bardzo duże ilości kredytów i doświadczenia uzyskiwanych podczas bitew.

Złotą walutę można również przeznaczyć na inne cele, jak np. wymiana złota na kredyty, pociski ze zwiększoną penetracją lub większym zasięgiem rażenia, przeszkolona załoga na 100% czy też dodatkowe miejsca w garażu.

Prostokątny przycisk - zagraj w World of Tanks